Plakaty

INFORMACJE

  • Referaty należy opracować w formie plakatu, według szablon: POBIERZ
  • Przesyłanie karty zgłoszenia do 10.10.2018 na adres rmarkiewicz@educax.net
  • Przesyłanie plakatu do 20.10.2018 na adres rmarkiewicz@educax.net
  • Referaty będą prezentowane na sesjach plenarnych lub plakatowych. Warunkiem kwalifikacji referatu do publikacji jest jego wygłoszenie przez Autora.
  • Po zakończeniu XVI Forum należy opracować artykuł, zgodnie z formatką i wymaganiami wybranego czasopisma. Artykuły podlegają recenzowaniu.
  • Plakaty uczestników zostaną umieszczone także w Wirtualnej Bibliotece na stronie ProCAx.

Sprawozdanie z XVI Forum Stowarzyszenia ProCAx

XVI Forum Inżynierskie Stowarzyszenia ProCAx odbyło się w kolejnym miejscu, związanym z historią Polski, którym był pałac w Kurozwękach koło Kielc (www.kurozweki.com). Spotkanie to odbyło się w dniach 08–10.11.2018 r. a zgromadziło 16 zarejestrowanych uczestników z różnych ośrodków naukowych i przemysłowych w Polsce. Około 40% wszystkich uczestników reprezentowało przemysł.

ProCAxXVI 1

ProCAxXVI 2

Forum tradycyjnie rozpoczął przywitaniem uczestników sekretarz stowarzyszenia – Ryszard Markiewicz. Pierwsza sesja objęła trzy naukowo-techniczne prezentacje, z których pierwszy wygłosił Prezes Stowarzyszenia – Włodzimierz Adamski.

Pierwszy dzień Forum zakończyła uroczysta kolacja w jednej z historycznych sal pałacowych.

Dzień drugi Forum obfitował zarówno w zaplanowane referaty naukowo-techniczne, jak i poznawcze, związane z pałacem i jego okolicami.

Część roboczą tego dnia rozpoczęła sesja plenarna, w ramach której wygłoszono cztery prezentacje (dwa referaty uczelniane – Politechnika Śląska oraz dwa z przemysłu: firmy PIAP oraz Siemens sp. z o.o.). Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga sesja, w ramach której wygłoszone zostały trzy prezentacje. W ramach tej sesji swoje wystąpienia mieli przedstawiciele firmy Wielton oraz Politechniki Śląskiej.

Po zakończeniu dwóch sesji plenarnych uczestnicy udali się na zasłużony obiad.

ProCAxXVI 3Po przerwie obiadowej uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu pałacu i jego okolic. Pierwszą z atrakcji tego zwiedzania był wyjazd na bizonowe safari, podczas którego uczestnicy zapoznali się z jedyną w Polsce hodowlą bizonów.

ProCAxXVI 4Po powrocie z safari uczestnicy udali się z przewodnikiem do pałacu. Zwiedzanie rozpoczęło się od podziemi. Skala i zabudowa podziemi pałacu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie pomieszczeń pałacu, dowiadując się wiele ciekawego o historii tego miejsca.

Po ciekawie spędzonym czasie na poznawaniu pałacu i jego okolic uczestnicy udali się na - ostatnią - już sesje plenarną. Sesja ta składał się z trzech referatów plenarnych, gdzie swoje prezentacje wygłosili przedstawiciele Politechnik: Krakowskiej i Śląskiej oraz firmy Tricomed S.A.

Po zakończeniu obrad forum zostało formalnie zakończone przez Ryszarda Markiewicza.

Uczestnicy umówili się na kolejne forum, w kolejnym z ciekawych historycznych miejsc Polski.

ProCAxXVI 5

Marek Wyleżoł, Wiceprezes ds. Współpracy z Edukacją

Plakaty XIV edycji forum